V lednu 2019 jsem se rozhodla, že se stanu úspěšnou online podnikatelkou. V roce 2020 jsem si slíbila, že svou misi dokončím...

Jsem trpělivá a vytrvalá, nevzdám to, dokud se můj sen nestane skutečností. A ty se můžeš přidat. Jmenuji se Míša Havránková a tohle je můj příběh...

UŽ JE TO TAK DÁVNO...

Přála jsem si zažít ten pocit svobody, časové nezávislosti, dostatku peněz a hlavně - uznání. A právě podnikání mi to mohlo splnit. Začala jsem v roce 2011 a tehdy jsem si zvolila finanční poradenství. Tak moc jsem se snažila pomáhat ostatním s rodinným rozpočtem, až jsem zapomněla na ten svůj. Byl nejvyšší čas uznat vlastní porážku a odejít.

Nebyla jsem ale připravena vzdát svůj sen... A taky nevzdala. Našla jsem si práci a dělala obojí souběžně několik dalších let, než jsem si mohla dovolit mít jen své podnikání.

Koncem roku 2018 jsem byla psychicky dost na dně, nevěděla jsem ale proč. Doma bylo vše v naprostém pořádku, podnikání fungovalo - přesto jsem byla vyhořelá a potřebovala jsem nutně pomoci. Najednou na mě začalo na sociálních sítích dorážet online podnikání, až jsem se přihlásila na svůj 1.online kurz - možná právě tohle mělo být ono vysvobození.

Nakonec se online svět stal mou vášní. Možná by mě překážky už dávno porazily, ale díky vytrvalosti a trpělivosti porážím já je. 

Proč jsem se rozhodla pro změnu, když jsem měla vše, co jsem si jen mohla přát? Pocit svobody i nezávislosti jsem už zažila, ale neustále mi něco chybělo... A to něco byla najednou pohoda, klid, čas, možnost být sama sebou a trávit více času se svým manželem...

NAPROSTO JSEM ZMĚNILA PRIORITY. VIDĚLA JSEM SE V ONLINE SVĚTĚ.

V průběhu 1.kurzu o online podnikání jsem si trochu naivně myslela, že až projdu svých 8 týdnů, bude ze mě úspěšná online podnikatelka. Ale to se nestalo.  Nestalo se totiž vůbec nic. A to mi těch 8 týdnů trvalo půl roku, protože jsem si na tom dala TAK MOC ZÁLEŽET, abych do toho dala naprosto všechno.

A tak jsem se začala rozhlížet do všech stran. Sledovala jsem různé online marketéry. Neustále jsem byla v nějakých výzvách cizích skupin, hledala jsem svou příležitost, to své místo na online trhu. Zjistila jsem ale, že na mě nikdo s otevřenou náručí nečeká. 

Chvíli jsem to chtěla i vzdát a přijmout fakt, že to asi není pro mě. Ještě teď dokáži pojmenovat všechny překážky, které mě nechtěly pustit dál. 

V průběhu 1.roku jsem zpomalovala, protože jsem potřebovala nové informace pro svůj růst, ale všechno další bylo nové, cizí a drahé. Všechny kurzy se mi zdály zajímavé a nepostradatelné, rezervy se tenčily, kurzy končily v šuplíku, docházela energie. Dostavily se pocity neúspěchu. Stála jsem furt na místě. Bála jsem se, že se opravdu ukáže, že to není pro mě. Až jsem se úplně zastavila.

 

Nakonec jsem to překonala. Zvolila jsem totiž své tempo a uvědomila si, že s nikým nesoupeřím, s nikým se nemusím srovnávat. A to mě posílilo. 

ROZHODLA JSEM SE VŠE NEJPRVE POCHOPIT.

Začátky nebyly jednoduché. Pokaždé jsem se někde zasekla a zjistila, že jakmile zdolám jednu horu s myšlenkou, že jsem na konci, stojím před další - ještě vyšší. Přišlo zjištění, že online podnikání nemá konec.

Podařilo se mi ale vypozorovat, že existují určité pilíře, na kterých to celé stojí. Jakmile jsem se o nějaký termín "otřela", hned jsem hledala detaily, abych všemu dostatečně porozuměla.

Nevěděla jsem, kam sáhnout při tvorbě webu? Zaplatila jsem si kurz Miowebu. Dělala mi problém péče o klienty přes e-mail? Už jsem byla přihlášená na kurz E-mailmarketingu. Objevila se doporučení ohledně sociálních sítí? Už jsem hledala experty na ně. Políbily mě termíny, jako reklama na Facebooku, Googlu a Seznamu? Už jsem se dívala na svůj účet prázdnější o několik desítek tisíc. 

Pochopila ale to nejdůležitější - SOUVISLOSTI. 

Za peníze, které jsem vydala za kurzy, už bych si mohla koupit auto, ale nelituji jich, protože jsem z nich získala spoustu vědomostí, které mi otevírají brány do světa online marketingu. 

Nyní jsem ve fázi, že už ve všem hledám usnadnění práce infopodnikatelkám - holkám, které se rozhodly o své znalosti a zkušenosti obohatit ostatní. Takovým, které jsou tak zapálené pro věc, jako já. Začaly, ale...

 

NĚKDE SE ZASEKLY...

Na vlastní kůži jsem si zkusila, že za tím vším jsou schované hodiny a hodiny strávené sledováním videí, ponocováním, datlováním do počítače, sezením na offline školeních, stojí to hodně peněz. Co by ale človek neobětoval pro svůj sen. Každou volnou chvíli mám počítač na klíně - v autobuse, v tramvaji, v metru - až tak moc mě to chytlo. Chtěla jsem všechno, co jsem se dozvěděla, vzít a pomáhat zaseklým online podnikatelkám.

A v tom mi to došlo...

Nemohu pomáhat všem a se vším. Online svět jde tak rychle kupředu, že než bych pomohla s jednou věcí, další už by vypadala jinak (viz technické návody) nebo by už dávno neplatila. 

Podnikání je o zkoušení a výzvách. To, co fungovalo jednomu, nemusí fungovat ostatním, to co fungovalo včera, nemusí fungovat dnes.

Pochopila jsem, že nespasím svět a učit vše od počátku až po úspěšné online podnikání, by bylo velké opravdu velké sousto.

Jsem však rozhodnutá vytrvat a ze svého snu udělat realitu - stanu se úspěšnou podnikatelkou. Jen v něčem menším... Vím, že se to stane, jen ještě nemám konkrétní termín. Co mi opravdu nechybí je trpělivost, vytrvalost a víra. Nevzdám to, dokud toho nedosáhnu. Taková jsem já. Jdu si za svým cílem.

Nemám tolik zkušeností, jako letití marketéři, jakou roli tedy já - Míša Havránková hraji ve tvém online světě? Dodám ti odvahu, budu ti vyprávět o cestě za snem "stát se úspěšnou online podnikatelkou".

Až se někde zasekneš, vzpomeň si na mě. 

Jdi svým tempem, s nikým se nesrovnávej, maximálně sama se sebou. Nikdo ti neutíká. Nedívej se do stran, dívej se jen dopředu a zpět... Začni si plnit své sny krůček po krůčku. Užívej si cestu.

TEĎ UŽ CÍTÍM, ŽE JDU SPRÁVNÝM SMĚREM.

Skutečnou výhrou je pro mě nový životní styl, nový směr, nové cesty, nové zážitky, noví lidé se stejnými hodnotaminápadně podobným snem.

Koncem roku 2020 jsem dostala nabídku na novou práci - technická podpora aplikace SmartEmaling. Ze dne na den jsem do toho skočila po hlavě. Finanční poradenství šlo na druhou kolej.

 

O cestě mým online podnikáním vyprávím v projektu Byznysmenky. Cílem je inspirovat ostatní zaseklé online podnikatelky, protože překážky jsou součástí cesty k úspěchu.

Na začátku jsem jen cítila potřebu změny...

Začala jsem s online podnikáním zkraje roku 2019 kurzem Podnikání z pláže - právě on byl mou branou do online světa. Už předtím všemu předcházely moje sny.

V roce 2017 jsem cítila touhu něco změnit ve svém pracovním životě. Tehdy jsem pracovala jako finanční poradkyně a chvíli jsem přemýšlela, čím tuto práci osvěžím, proto jsem šla studovat Oceňování nemovitostí. Končila jsem však v roce 2019, kdy přišla moje silná touha "ponořit se do onlinu". Na chvíli přišly výčitky svědomí, avšak manžel mi tehdy řekl, že když s jistotou vím, že ta ulice je slepá, nemá smysl dojít až na konec, abych se přesvědčila o tom, že je to pravda.  Opravdu se mi ulevilo - na závěrečné zkoušky jsem už nešla a poradenství mě po 11 letech přestalo naplňovat a ukončila jsem svou činnost.

Vznikl projekt Byznysmenky, pomáhala jsem začínajícím nebo online podnikatelkám s tím, co já už vím - taková starší spolužačka... až si mě všimli ve SmartEmailingu a začala nová éra spolupráce. Chvíli jsem si myslela, že můj směr je e-mailing v rámci vlastního projektu, a tak vznikl další projekt, tentokrát E-mailová bohyně a původní projekt Byznysmenky šel chvíli k ledu. Ale nebylo to tak...

Potkala jsem cestou mnoho zajímavých lidí - získala jsem nový byznysový vhled a obklikou jsem se k projektu Byznysmenky zase vrátila, protože moje poslání je pomoci ženám pochopit jednoduché životní principy, poznat sama sebe a stát se KOUČKOU VLASTNÍHO BYZNYSU.

Byznysmenky s.r.o.

"Máme své touhy, sny a cíle. Nejsme žádné sprinterky na dlouhé tratě, jsme vytrvalostní běžkyně směrem k úspěchu. Jsme odhodlané jít neustále vpřed. Víme, že přijde a je nám jedno kdy."

" Tvůj první projekt nemusí být ten pravý, ale když teď nezačneš s tím, co víš a umíš, nikdy na to nepřijdeš. Největší motivací jsou tvé vlastní výsledky, já tě k nim mohu inspirovat mou vlastní cestou."